Matura najlepiej poszła w Kraszaku

Matura najlepiej poszła w Kraszaku

BIAŁA PODLASKA Znamy wyniki tegorocznych matur. Jeśli chodzi o miasto Biała Podlaska, najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie I LO im. J.I. Kraszewskiego. Dla tych, którym nie poszło, jest dobra informacja: poprawki odbywać się będą w sierpniu.

W I LO do egzaminu maturalnego podeszło 147 uczniów, a zdawalność jest na poziomie 98,6 proc. To świetny wynik, dający bialskiej placówce najwyższą lokatę wśród szkół publicznych w Białej Podlaskiej. Dobrze poszło też uczniom IV LO im. S. Staszica, gdzie do matury podeszło w tym roku 115 uczniów, osiągając 94,7-proc. zdawalność. W II LO im. E. Plater podeszło do egzaminów najwięcej uczniów, bo aż 181. W tej szkole pozytywny wynik osiągnęło 94,3 proc. uczniów.

Jeśli chodzi o szkoły zawodowe, technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. KEN osiągnęło wynik 70,7 proc., a maturę zdawało tam 229 uczniów. Nieco gorzej poszło uczniom w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury, gdzie zdało 56,1 proc.

W województwie lubelskim do egzaminu podeszło 16 tys. maturzystów, zdało 77 proc. z nich. W dużych miastach matura wypadła lepiej. Poprawkowe egzaminy uczniowie pisać będą w sierpniu. Pełne wyniki egzaminu maturalnego, uwzględniające trzy sesje egzaminacyjne w 2022 r., będą udostępnione 9 września.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: