Mają piękny przystanek dzięki KGW

Mają piękny przystanek dzięki KGW
fot. KGW Wygnanka (FB)

GMINA SOSNÓWKA Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wygnance postanowiły szukać tego, co łączy, a nie dzieli mieszkańców ich miejscowości. Postarały się o grant w ogólnopolskim projekcie. Dzięki temu w miejscowości odnowiona została wiata przystankowa. Mieszkańcy odmalowali ją wspólnie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wygnance otrzymało dofinansowanie w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!” na realizację projektu „Chodź, pomaluj mój świat”. To fundusz, który zajmuje się między innymi wspieraniem lokalnych działań na rzecz LGBT+, szczególnie w społecznościach niewielkich miejscowości. Dzięki przyznanym funduszom mieszkańcy mogli spotkać się i porozmawiać o potrzebach ich małej ojczyzny, przekonaniach, podobieństwach, ale także różnicach. I wspólnie pokolorować jeden z elementów infrastruktury w swojej miejscowości.

– Jako przedstawicielka Koła uczestniczyłam w cyklu szkoleń, podczas których miałam okazję rozmawiać o zmianach, które można wprowadzić w lokalnej społeczności. Nasza miejscowość jest mała, mieszkańcy bardzo religijni i nie wiedziałyśmy, jak udział w tym projekcie może być odebrany. Dlatego postanowiłyśmy poszukać czegoś, co by nas połączyło, a nie podzieliło. Pomyślałyśmy, że wspólnie pomalujemy przystanek w naszej miejscowości. Chciałyśmy, żeby było kolorowo i sielsko, dlatego spośród wielu pomysłów wybrałyśmy motyw łąki, miejsca bliskiego wiejskiej społeczności – mówi Krystyna Pawlik, przewodnicząca KGW w Wygnance.

Przystanek odmalowano w połowie listopada. W prace zaangażowali się starsi i młodsi mieszkańcy. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: