Magdalena Knysak wzmacnia bialski AZS PSW

Magdalena Knysak wzmacnia bialski AZS PSW

Magdalena Knysak w starciu z Dominiką Gąsieniec w meczu AZS PSW – AZS UJ w dniu 29 października 2016 r.

Trzy tygodnie przed meczem inaugurującym nowy sezon ekstraligi treningi wznowiły piłkarki AZS PSW Biała Podlaska. Na pierwszych zajęciach pojawiło się szesnaście zawodniczek. Siedemnastą była Klaudia Lefeld, lecz przyglądała się jedynie koleżankom, gdyż nie doszła jeszcze do pełnej sprawności po kontuzji.

W nowym sezonie w bialskich barwach nie zobaczymy już Wiktorii Kuciewicz, która po niepowodzeniu na maturze postanowiła związać się z AZS PWSZ Wałbrzych. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią dostrzec można było jednak w poniedziałek 16 lipca kilka testowanych zawodniczek z Radomia i Rzeszowa, w tym bramkarkę, obrończynię i napastniczkę. W kolejnych dniach dołączyły do nich Agata Wołos i Anita Bosak oraz pozyskana z AZS UJ Kraków 24-letnia obrończyni Magdalena Knysak. W sumie kadra najprawdopodobniej będzie liczyła dwadzieścia osób.

Nowa zawodniczka AZS PSW jest wychowanką LKS Jawiszowice. W 2008 r. najpierw trafiła do Bronowianki Kraków, a następnie do AZS UJ Kraków, z którym w latach 2012 i 2016 awansowała do ekstraligi. Ostatnio zmagała się z kontuzją. Jest też reprezentantką Polski w futsalu.

Cały okres przygotowań bialczanki spędzą w swoim mieście. Na początek terminarz wyznaczył im dwa wyjazdowe mecze z wicemistrzem (Czarni Sosnowiec) i mistrzem kraju (Górnik Łęczna). Co ciekawe, identycznie jak w minionym sezonie. Po raz pierwszy w mieście nad Krzną zobaczymy je 18 lub 19 sierpnia w konfrontacji z AZS UJ Kraków.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: