Maciej Buczyński wiceprezydentem, będzie odpowiadał za inwestycje

Maciej Buczyński wiceprezydentem, będzie odpowiadał za inwestycje

Maciej Buczyński został wiceprezydentem i będzie odpowiadał za sferę inwestycyjną

BIAŁA PODLASKA Na konferencji 26 listopada prezydent Michał Litwiniuk poinformował o powołaniu swojego zastępcy. Został nim Maciej Buczyński, były zastępca skarbnika miasta i pracownik stowarzyszenia Wspólny Świat, odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie funduszy unijnych. Zapowiedziano, czym dokładnie będzie się zajmował.

Zgodnie z zapowiedziami wiceprezydent będzie w tej kadencji tylko jeden. Michał Litwiniuk 26 listopada podpisał nominację dla Macieja Buczyńkiego.

Podczas konferencji prezydent poinformował także o zakresie swoich obowiązków. Będzie odpowiadał za to, co robił będąc wiceprezydentem w poprzedniej kadencji, a więc oświatą i sprawami społecznymi. – Jestem w stanie sam się tym zajmować, jest to praca dobrze mi znana – wyjaśnia Litwiniuk. Maciej Buczyński przejmie natomiast sprawy związane z inwestycjami i pozyskiwaniem funduszy unijnych. – Będzie to więc między innymi urbanistyka, architektura, budownictwo, geodezja i nieruchomości. Myślę, że w ciągu miesiąca przedstawimy nową strukturę organizacyjną – uzupełnia prezydent.

Jakie będą pierwsze decyzje i kroki nowego wiceprezydenta. – Wiem, na co zwrócić szczególną uwagę. Chodzi o stan zaawansowania inwestycji i będzie to priorytet na najbliższy czas. Równolegle będę chciał zorientować się, jak wyglądają projekty dotyczące pozyskiwania środków unijnych – odpowiada Buczyński.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika nr 38 od 27 listopada

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: