Lokalni samorządowcy z poparciem dla Trzaskowskiego

Lokalni samorządowcy z poparciem dla Trzaskowskiego
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego przekazali wczoraj (8 lipca) lokalni samorządowcy. Towarzyszył im poseł Riad Haidar. Spotkanie odbyło się przy budynku Urzędu Miasta, a wzięli w nim udział m.in. prezydent miasta Biała Podlaska, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot, Paweł Kazimierski, wójt gm. Leśna Podlaska, wiceprzewodniczący rady powiatu Daniel Dragan oraz radny Andrzej Mironiuk, szef bialskich struktur PSL Grzegorz Siemakowicz oraz miejscy radni i działacze Kolacji Obywatelskiej.

– Rozumiemy nasze obowiązki, które polegają na takim gospodarskim podejściu, by nikt z mieszkańców naszych miast i wsi nie czuł się wykluczony. Rozumiemy nasze obowiązki, które polegają na budowaniu mostów a nie eksponowaniu różnic. Chcemy postawy koncyliacyjnej, jednoczenia w tym przekonaniu, że Polska silna to Polska szanowana, będąca prawdziwą wspólnotą – powiedział prezydent Michał Litwiniuk i przekazał jako pierwszy poparcie dla Trzaskowskiego. I dodał, że kandydat ten czuje potrzeby lokalnych społeczności, bowiem sam jest prezydentem Warszawy.

Poseł Riad Haidar zwrócił uwagę na to, że Trzaskowski nie dzieli ludzi ze względu na przekonania, poglądy czy pochodzenie. – To dla mnie bardzo istotne. Wiem, że dla niego najważniejsze jest dla niego życie obywateli. Będę głosował na kandydata, który nigdy nie przeznaczyłby 2 mld zł na TVP zamiast na onkologię. Głosuję na Rafała Trzaskowskiego, bo wiem, że będzie wspierał polską służbę zdrowia – deklaruje poseł.

Mocne słowa padły także ze strony burmistrza Zbigniewa Kota. Mówił m.in. o tym, by ważne dla samorządów decyzje zapadały tu, a nie w rządzie. – Oczekujemy, że każdy z nas będzie uszanowany. I Polak i Polka, i ten który przyjeżdża z zagranicy, który wspiera naszą gospodarkę. Chcemy takiego państwa, które jest partnerem w Unii Europejskiej, a nie obok Unii Europejskiej. Chcemy, aby dla interesów partyjnych nie było szczucia na grupy społeczne: nauczycieli, sędziów tylko po to żeby wytłumaczyć zmiany legislacyjne. Chcemy, abyśmy żyli w państwie bezpiecznym, nie dzielonym na "my-wy". Rafał Trzaskowski podkreśla partnerstwo, dbałość o ludzi i środowisko, negocjacje. Mam nadzieję, że pierwsza dama będzie reprezentowała interesy wszystkich Polek. Nie chcemy milczącej pierwszej damy – powiedział w Białej Podlaskiej.

(red)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: