Licealiści bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Licealiści bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

BIAŁA PODLASKA IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica włączyło się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie pod okiem studentów z koła naukowego Erka Państwowej Szkoły Wyższej nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie.

Akcja bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy odbyła się w „Staszicu” w środę 16 października. Wzięło w niej udział 146 osób. Zorganizowały ją Magdalena Klimiuk i Katarzyna Michałowska-Weiner, nauczycielki języka angielskiego oraz opiekunki szkolnego koła wolontariatu. – Przy współpracy ze studentami kierunku ratownictwo medyczne z Państwowej Szkoły Wyższej postanowiliśmy włączyć się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mającą na celu naukę ratowania ludzkiego życia. Mamy nadzieję, że uda nam się z sukcesem pobić rekord – mówi Magdalena Klimiuk, nauczyciel języka angielskiego i opiekun szkolnego koła wolontariatu w IV LO im. S. Staszica.

Choć w wydarzeniu pod szyldem fundacji WOŚP bialskie liceum wzięło udział po raz pierwszy, to nie jest to jedyna akcja podczas, której uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na temat ratowania życia i zdrowia.

– Z pewnością takie akcje są potrzebne nie wiadomo w jakich sytuacjach młodzież może się znaleźć w życiu codziennym. Dlatego takie szkolenia są organizowane przez szkołę co roku we współpracy ze studentami ratownictwa medycznego Państwowej Szkoły Wyższej. Staramy się, żeby młodzież była przygotowana na takie nagłe sytuacje, jak wypadek czy zasłabnięcie – dodaje Katarzyna Michałowska-Weiner, nauczyciel języka angielskiego i opiekun szkolnego koła wolontariatu.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

https://podlasiak.info.pl/galeria/rekord-w-udzielaniu-pierwszej-pomocy-w-iv-lo/

Monika Pawluk

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu tygodnika.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: