Łatwych meczów tym razem nie będzie

Łatwych meczów tym razem nie będzie
Fot. http://azsbp.pl/index.php

Zespół AZS AWF Biała Podlaska w sezonie 2018/2019

W najbliższą sobotę sezon rozpoczną pierwszoligowi piłkarze ręczni. W nowym układzie, ponieważ będą rywalizowali nie w dwóch a w trzech grupach. Najsilniejszą wydaje się ta, do której przydzielono bialskich akademików, wicemistrzów poprzedniego sezonu.

Przygotowania bialczanie rozpoczęli 13 sierpnia, choć, jak wypowiedział się trzy tygodnie temu na łamach „Podlasiaka” trener Dmitrij Tichon, oni nigdy ich, poprzez indywidualne plany, nie przerwali. Treningi odbywały się w uczelnianych obiektach a aktualną dyspozycję i rozwiązania taktyczne sprawdzano od przełomu sierpnia i września w trzech turniejach. Pierwszy – w Zamościu – zakończył się zwycięstwem akademików, w drugim w Końskich, jak i trzecim u siebie zajęli drugie miejsce.

– Na tydzień przed inauguracją trudno jednym zdaniem określić naszą dyspozycję – mówi trener Tichon. – Obraz zespołu zakłóciły kontuzje, na szczęście niegroźne, przez co nie wygraliśmy turnieju w Białej Podlaskiej. Plan przygotowań mimo to realizujemy i powinniśmy przystąpić do pierwszego spotkania w pełnej dyspozycji.

W kadrze, która aktualnie liczy piętnastu zawodników, doszło do kilku zmian. Do rodzinnej Łodzi postanowił wrócić bramkarz Damian Chmurski, nie przedłużono kontraktu z Łukaszem Kandorą a Bartosz Warmijak postanowił zmienić otoczenie i spróbować swoich sił w występującym w superlidze Chrobrym Głogów. Zastąpić ich mają: bramkarz Dawid Sętowski z Azotów Puławy, rozgrywający Leon Łazarczyk z SKS Kusy Kraków i Patryk Niedzielenko z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica oraz skrzydłowy Norbert Maksymczuk ze Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 28 oraz na eprasa.pl

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: