Laptopy i tablety pomogą w nauce

Laptopy i tablety pomogą w nauce

BIAŁA PODLASKA Tuż przed świętami prezydent Michał Litwiniuk przekazał do bialskich szkół 29 tabletów, które będą wypożyczone uczniom mającym utrudniony dostęp do internetu i komputera.

 

Prezydent Michał Litwiniuk 10 kwietnia przekazał do bialskich szkół 29 tabletów otrzymanych od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w ramach akcji „Lubelskie wspiera uczniów”. Zostaną one wypożyczone uczniom mającym utrudniony dostęp do internetu i komputera. – Dzięki nim będą mogli sprawnie łączyć się z nauczycielami w czasie zajęć i korzystać z udostępnianych przez nich narzędzi i pomocy naukowych – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk.

Edukacja zdalna, jak zauważa prezydent, jest dużym wyzwaniem - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Trudności sytuacji, w której nauka odbywa się w domu, odczuwalne są szczególnie wtedy, gdy brakuje potrzebnego sprzętu. Dlatego to nie koniec wsparcia dla uczniów.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta rozstrzygnięto postępowanie na dostawę 50 laptopów, które także zostaną wypożyczone uczniom. Już pod koniec marca prezydent upoważnił dyrektorów szkół do wypożyczania potrzebującym uczniom komputerów, którymi dana szkoła dysponuje.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy