Kup kaczkę, wesprzyj dzieci

Kup kaczkę, wesprzyj dzieci

BIAŁA PODLASKA IV Rotariański Wyścig Kaczek pod hasłem "Pozwól dzieciom wyjechać na wakacje" odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Sprzedaż kaczek-cegiełek trwa, każdy może zdobyć jedną z nich, wesprzeć akcję charytatywną i wygrać nagrody.

Wspólna zabawa, która zaplanowana jest na 24 czerwca, połączona będzie ze zbiórką pieniędzy na sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci ze świetlic środowiskowych Promień i Dziupla. – Dzieci przebywają tam w małych grupach, nie mają zbyt dużego wsparcia z zewnątrz, dlatego o nich pomyśleliśmy. Nie ważne, ile zbierzemy, każda kwota jest ważna. Nie chodzi tu o bicie rekordów – mówi Janusz Matusiak z klubu Rotary.

Poprzednie edycje pokazują, że odzew tej wyjątkowej imprezy jest na prawdę spory. Pierwszy wyścig to 13 tys. zł dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy wyjechali dzięki temu na wakacje w ramach akcji "Można inaczej". II i III edycja to kolejne 17 i 20 tys. zł, tym razem dla stowarzyszenia Wspólny Świat.

Oprócz wyścigu kaczek, organizator – klub Rotary, zaprasza także na rodzinny piknik nad rzeką Krzną przy alei Tysiąclecia w pobliżu bazaru, początek o godz. 13. Podobnie jak w latach ubiegłych na uczestników będą czekały liczne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz muzyczne niespodzianki, w tym występ zespołu Hard Gock.

Kaczki można również kupić w naszej redakcji, zapraszamy po nie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy