Kreatywnie w bibliotece

Kreatywnie w bibliotece

BIAŁA PODLASKA W Miejskiej Bibliotece Publicznej zainaugurowano szkolenia w ramach projektu, realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka, który otrzymała dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Inauguracji spotkania dokonał prezydent miasta, dr Paweł Borek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Podczas pierwszego szkolenia 13 i 14 maja, którego tematem było ”Rozwijanie kreatywności u dzieci. Jak zorganizować ciekawe i angażujące zajęcia wspierające rozwój wyobraźni”, bibliotekarze poznali sposoby rozwijania zachowań twórczych u najmłodszych na każdym etapie rozwoju, metody i źródła inspiracji. Bibliotekarze poznali sposób na kreatywne działanie wykorzystując otaczający  świat.

Warsztaty poprowadziła Paulina Nędzi – trenerka w firmie Good Books, bibliotekarka doświadczona w pracy z dziećmi, na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie zabrakło zajęć praktycznych. W części szkolenia pt. „Do dzieła” bibliotekarze wykonali zabawki zręcznościowe, dając drugie życie rolkom po papierze toaletowym.

Spotkanie odbyło się on-line na platformie szkoleniowej firmy Good Books z Wrocławia, z którą Miejska Biblioteka Publiczna współpracuje w realizacji szkoleń projektowych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy