Kradzież na terenie dawnego lotniska

Kradzież na terenie dawnego lotniska
fot. nadesłane

Za szereg kradzieży odpowiedzą dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież elementów metalowych i żeliwnych z terenu byłego lotniska w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły również elektronarzędzia. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę ponad 15 tys. zł. Dodatkowo 19-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły m.in. pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 13 tys. zł. - Ustalono, że do kradzieży dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia tego roku. Skradzione przedmioty sprzedawane było na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji. 

W trakcie prowadzonych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli elektronarzędzia oraz ustalili, że pochodzą one z kradzieży w jednym z bialskich sklepów. Policjanci zabezpieczyli m.in. wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową a także piłę akumulatorową. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za szereg kradzieży na terenie byłego lotniska jak też kradzież elektronarzędzi. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek prosto „policyjnego aresztu” trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: