Kradli narzędzia budowlane i zastawiali je w lombardach

Kradli narzędzia budowlane i zastawiali je w lombardach

BIAŁA PODLASKA Policjanci zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzieże ze sklepów. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany za nieopłaconą grzywnę.

Mężczyzna podejrzany jest także o kradzieże z bialskich drogerii oraz księgarni. Szczególne zamiłowanie miał do perfum znanych marek oraz materiałów biurowych. Kradzieży dokonywał od września ubiegłego roku, a łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali też pasera, który pomagał złodziejowi i skradzione przedmioty wstawiał do lombardów na terenie Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

56-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego,  poszukiwany był bowiem do odbycia kary w związku z nieopłaconą grzywną. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 41-latek z gminy Konstantynów podejrzany o paserstwo. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: