Kradli katalizatory, zostali zatrzymani

Kradli katalizatory, zostali zatrzymani
fot. KMP w Białej Podlaskiej

POWIAT BIALSKI Zarzuty kradzieży katalizatorów usłyszeli trzej mieszkańcy gminy Leśna Podlaska w wieku 19-26 lat. Do zdarzeń dochodziło od grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego. Wartość strat po kradzieży 16 sztuk katalizatorów oszacowana została na kwotę ponad 22 tys.zł.zatrzymany mężczyzna doprowadzany przez policjanta wsiada do radiowozu.

Od końca ubiegłego roku policjanci przyjmowali zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów. Funkcjonariusze wyjaśniali wszystkie okoliczności zdarzeń, do których dochodziło zarówno na terenie Białej Podlaskiej jak również powiatu.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wspólnie z kryminalnym janowskiego komisariatu ustalili personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w tych zdarzeniach. Okazało się, że są to trzej mieszkańcy gminy Leśna Podlaska w wieku 19-26 lat. „Amatorzy cudzego mienia” zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni podejrzani są o kradzież, w różnych konfiguracjach osobowych, 16 katalizatorów, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 22 tysięcy złotych. „Amatorzy cudzego mienia” usłyszeli już zarzuty. Wobec całej trójki Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: