Kradła kosmetyki, ale tylko najdroższe

Kradła kosmetyki, ale tylko najdroższe

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy zatrzymali 18-latkę, która kradła kosmetyki w jednej z drogerii na terenie Białej Podlaskiej. Do kradzieży doszło w połowie maja, a wartość utraconego mienia znacznie przewyższała tysiąc złotych.

Pod koniec maja do bialskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka jednej z drogerii na terenie Białej Podlaskiej  i powiadomiła o dokonanej tydzień wcześniej kradzieży kosmetyków męskich na kwotę ponad tysiąc złotych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznana kobieta weszła do sklepu, podeszła do regału i z najwyższej półki wprost do torebki włożyła pojemniki z kosmetykami. Wyszła, aby po dwóch godzinach powrócić powtarzając identyczny manewr.

Sprawą zajęli się bialscy funkcjonariusze, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawczynię, jak się okazało 18-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej. 1 czerwca nastolatka usłyszała zarzuty kradzieży i wyjaśniła, że nie przykładała uwagi do marek kradzionych kosmetyków gdyż wybierała tylko „najdroższe”.

18-latka musiała się również wytłumaczyć z dokonanych w ostatnim miesiącu wielokrotnych kradzieży alkoholi w jednym z bialskich marketów. Tu również wyznacznikiem dla niej była cena trunków. O dalszym jej losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: