Koronawirus wciąż niebezpieczny

Koronawirus wciąż niebezpieczny

REGION Podczas ubiegłotygodniowej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poinformowano o kolejnych zmianach w związku z pandemią covid-19. – Z taką dynamiką nie mieliśmy do tej pory do czynienia – mówił minister. W ostatnich dniach liczba zachorowań sięgała 36 tysięcy dziennie, i jest to rekordowa liczba od początku pandemii. 

Są zapowiedzi, że jeżeli trendy się utrzymają, to na przełomie stycznia i lutego odnotowywać będziemy w Polsce już powyżej 50 tys. zakażeń dziennie. Według resortu zdrowia jest to sytuacja stwarzająca ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Rząd wprowadza zatem pracę zdalną w administracji publicznej. Niebawem ma być opublikowane rozporządzenie w tej sprawie ze szczegółowymi wytycznymi. W urzędach pracować będą jedynie ci, których zadania realizowane są na rzecz obywateli w tradycyjnym modelu pracy.

– Omikron stał się faktem, stanowi już ponad 20 procent wszystkich zakażeń. Sytuacja jest dramatyczna – mówił Niedzielski. Wśród zapowiedzianych 21 stycznia zmian są: darmowe testowanie pod kątem covid-19 w aptekach od 27 stycznia, skrócenie kwarantanny z 10 do 7 dni oraz obowiązkowe badanie pacjentów w wieku 60+ w ciągu 48 godzin od podejrzenia zakażenia covidem. Resort zdrowia planuje też zwiększenie, w razie potrzeby, liczby łóżek covidowych w szpitalach.

Więcej w wydaniu papierowym Podlasianina z 25 stycznia oraz na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: