Koronawirus w SP nr 9, w kwarantannie także prezydent

Koronawirus w SP nr 9, w kwarantannie także prezydent

 

BIAŁA PODLASKA Nieoficjalne informacje potwierdziły się. Wśród uczniów SP nr 9 odnotowano pozytwyny wynik koronawirusa. Jak wpłynie to na działalność szkoły?

-W związku z wystąpieniem przypadku koronawirusa w Szkola Podstawowej nr 9 informuję, że standardową w takich przypadkach decyzją sanepidu jest ta, iż domownicy ucznia klasy, w której przypadek koronawirusa wystąpił, muszą pozostać w kwarantannie domowej. Wśród nich jest również pan prezydent Michał Litwiniuk ze swoją rodziną. Czują się bardzo dobrze. Postepują zgodnie z obowiazującymi procedurami. Prezydent pracuje zdalnie w domu - poinformowała 24 września rzecznik prezydenta Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Wśród 58 ogłoszonych dziś przypadków COVID-19 w woj. lubelskim, jest jeden przypadek z Białej Podlaskiej. To mężczyzna w przedziale wieku 0-20 lat.

Do 24 września  potwierdzono łącznie 2291 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1745 ozdrowieńców i zarejestrowano 36 zgonów. Aktualnie 132 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6436 poddanych kwarantannie i 81 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: