Koronawirus w McDonald's i PSW?

Koronawirus w McDonald's i PSW?

BIAŁA PODLASKA Do redakcji dotarła informacja, że wśród pracowników restauracji Mc Donald’s był pozytywny wynik koronawirusa. Informacje te potwierdziły się, jednak lokal działa normalnie. Także wśród studentów jest chora na Covid-19.

Katarzyna Kucisz-Rosłoń, menadżer sieci McDonald’s, w odpowiedzi na nasze pytanie napisała, że 19 września do sieci dotarła informacja o pracowniku restauracji McDonald’s przy ul. Jana III Sobieskiego 13 w Białej Podlaskiej z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa. – Pracownik ostatni raz był w pracy 12 września. Decyzją sanepidu po upływie takiego czasu nie ma potrzeby odsunięcia pozostałych pracowników od pracy. Żaden z nich nie zgłaszał złego samopoczucia. Zakażony pracownik znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy – deklaruje menadżer.

Uzyskaliśmy też zapewnienie, że zgodnie z wewnętrznymi wytycznymi, „restauracja jest codziennie poddawana kompleksowej dezynfekcji, zgodnie ze standardowymi procedurami”. – Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W ostatnich tygodniach, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników, na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Wszyscy pracownicy mający kontakt z gośćmi stosują środki ochrony osobistej. Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań – słyszymy.

Także w Państwowej Szkole Wyższej u jednej ze studentek odnotowano pozytywny wynik Covid-19. Póki co nie odbywają się jeszcze zajęcia, więc nie było potrzeby obejmowania kwarantanną większej liczby studentów. – Dwoje pracowników naszej uczelni zostało objętych kwarantanną na podstawie decyzji inspektora sanitarnego. Mając na względzie ww. procedury należy podkreślić, że kwarantanna ta ma działanie prewencyjne. Osoby te nie wykazują jakichkolwiek objawów Covid-19, realizują swoje obowiązki służbowe przebywając w domach (praca zdalna), a pozostałe jednostki organizacyjne uczelni działają tak jak dotychczas – informuje Marcin Weiner, dziekan wydziału nauk o zdrowiu PSW. Uczelnia podjęła już środki ostrożności.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: