Kopał w samochody

Kopał w samochody

BIAŁA PODLASKA Za zniszczenie mienia odpowie 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie dwóch samochodów na terenie miasta. Zatrzymany został na gorącym uczynku, kiedy kopał w zaparkowane auta.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 września około godz. 3 nad ranem na ul. Zygmunta Starego w Białej Podlaskiej. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o nietrzeźwym mężczyźnie, który na parkingu samochodowym „wykrzykuje” oraz kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który zatrzymał awanturnika.

– Mundurowi ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wytrzeźwienia – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna uszkodził dwa samochody. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2 tys. zł.

Gdy 27-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. – Nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, że nie pamięta nawet zdarzenia z uwagi na wypity wcześniej alkohol – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: