Kontra podsumuje rok

Kontra podsumuje rok

Tancerze Kontry wielokrotnie stawali na podium różnego rodzaju konkursów i festiwali. Na zdjęciu Nikola Drąg i Dominik Moroz

BIAŁA PODLASKA Szkoła Tańca Kontra w sezonie 2018/2019 nie próżnuje. Ekipa licząca niemal 100 tancerzy regularnie bierze udział w ogólnopolskich turniejach tanecznych na scenach całego kraju, a chętnie zapraszana przez bialskich organizatorów imprez kulturalnych, pokazuje swoje umiejętności również na miejskich scenach. Już niedługo odbędzie się gala podsumowująca ostatni czas.

W ubiegłym roku tancerze 104 razy stawali na podium i otrzymali 2 nagrody specjalne za choreografie. Tym samym stała się najczęściej nagradzaną placówką taneczną w województwie lubelskim. Wiele wskazuje również na to, że także obecny rok może zamknąć się okrągłą liczbą uplasowania się na podium, ponieważ do dziś Kontra ma na swoim koncie 70 miejsc od pierwszego do trzeciego oraz 4 nagrody specjalne (za choreografię i dla wyróżniającego się tancerza), które zdobyła na 8 turniejach ogólnopolskich w tym sezonie. Przy czym to nie koniec, bo w czerwcu wyruszają na dodatkowe 3 konkursy.

Do największych wydarzeń z udziałem Kontry z obecnego sezonu należą: Ogólnopolski Festiwal "Taneczne Inspiracje" w Biłgoraju, gdzie startując z trzema choreografiami, zdobyli aż 5 nagród - w tym 2 specjalne od głównego sponsora i od wójta gminy Biłgoraj;  Ogólnopolski Turniej "Zakręceni na Taniec" w Warszawie, gdzie tancerze stawali na podium aż 19 razy; Ogólnopolski Turniej "FAZA" w Starych Babicach, gdzie udało się zdobyć medalowe miejsca aż 14 razy; 13 razy w Nowym Dworze Mazowieckim i 11 razy pochylali też głowy po medale na Ogólnopolskim Turnieju Mazovia Freestyle Cup w Ząbkach.

Szkoła Tańca Konrta uczy dzieci i młodzież od 3. roku życia. Górnej granicy wieku instruktorzy nie podają, bo twierdzą, że taniec nie ma metryki, co dowodzą swoją najstarszą grupą: Kontrą Plus. Grupa pasjonatów tańca w wieku powyżej 25. roku życia już trzykrotnie została uhonorowana pierwszym miejscem na ogólnopolskich turniejach w Bydgoszczy, Radzyniu i Starych Babicach.

Obecnie Kontra prowadzi nabór do swoich grup. Zarówno początkujących, jak i tych turniejowych. Tancerze pracują nad choreografiami formacyjnymi, mini formacjami, duetami oraz solówkami. Wszystkie te układy wykonywane są w technikach jazzu, modernu, contemporary. Często można tancerzy Kontry zobaczyć w kategorii dance show.

Ponadto szkoła oferuje pojedyncze, cotygodniowe otwarte wejścia na zajęcia z jazzu, contemporary i modernu, techniki tańca i baletu. Zatem każdy, kto ma ochotę poczuć, czym jest taniec, może spróbować swoich sił w salach Kontry.

A wszystkie tegoroczne choreografie, tak licznie nagradzane na turniejach i festiwalach, będzie można zobaczyć na Gali Finałowej, która odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 18 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 (wejście od ul. Mickiewicza, czyli od placu zabaw). Wstęp bezpłatny.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: