Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze" rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze" rozstrzygnięty
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA O bezpieczeństwie można mówić dużo, ale na wyobraźnię wpływają też jasne komunikaty, często przekazywane w formie obrazkowej. Dlatego miasto zorganizowało konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, a jego celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja i popularyzacja wiedzy wśród najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prace były zgłaszane do konkursu za pośrednictwem szkół do 21 maja.

Łącznie do konkursu zostały zgłoszone 104 prace plastyczne. Jury oceniało zgodność z tematem konkursu, jakość wykonania i stopień trudności wykonania. Znaczenie miała również niebanalna interpretacja tematu, oryginalność i pomysłowość. Zwycięzcą została Amelia Żulińska ze Szkoły Podstawowej nr 9. Jury zdecydowało o wyróżnieniu czterech prac: Lena Schmidtke (SP nr 9), Julian Majewski (SP nr 3), Marta Kaliszewska (SP nr 3), Maciej Modrzewski (SP nr 4). Ponadto, jury postanowiło nagrodzić kilkadziesiąt innych prac, które będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.bialapodlaska.pl.

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk serdecznie gratuluje laureatom, a wszystkim uczestnikom, szkołom i nauczycielom prowadzącym, dziękuje za włączenie się do Konkursu.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

– To ważne, by wielotorowo promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym i rozwijać świadomość., jak jest ważne. Ciesze się, że tak wiele osób uczestniczyło w konkursie i chce podkreślić, że naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczył nas poziom wykonania nadesłanych prac i różnorodność ujęcia tematu. Gratuluję laureatom, a wszystkim uczestnikom, szkołom i nauczycielom prowadzącym, dziękuję za włączenie się do konkursu. Zwycięska praca pojawi się w przestrzeni miejskiej na bannerze promującym bezpieczeństwo i uważność na drodze – komentuje prezydent Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy