Koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej

Koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Nasz Wspólny Świat – koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej to wybrany w ubiegłym roku przez mieszkańców miasta nad Krzną „mały projekt” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Połączony z Piknikiem Rodzinnym odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia w parku Radziwiłłowskim.

Organizatorzy, czyli miasto Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz autor projektu Roman Laszuk, przygotowali program, w którym każdy z mieszkańców znajdzie coś interesującego dla siebie. Celem projektu jest wsparcie Stowarzyszenia Wspólny Świat w budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Dlatego byłoby wspaniale, gdyby osoby, które zdecydują się uczestniczyć w imprezie, nabywały przed wejściem na nią symboliczne „cegiełki”, wpłacając do przygotowanych puszek dobrowolną kwotę.

Impreza składać się będzie z dwóch części. Od godz. 13 w parku rozpocznie się Piknik Rodzinny, stanowiący blok składający się m.in. z konkursów, animacji dla dzieci, malowania twarzy czy robienia warkoczyków. Między drzewami stanie wesołe miasteczko, dmuchańce, znajdzie się też miejsce dla dużych gier planszowych i małej gastronomii.

Od godz. 15 w amfiteatrze rozpocznie się Koncert nie tylko Gwiazd z udziałem znakomitych kabaretowych i muzycznych wykonawców. Miłośnicy żartu i satyry będą usatysfakcjonowani występem Kabaretu z Konopi, a światowe przeboje grupy ABBA przypomni przybyły ze Szczecina najlepszy polski ABBA-cover band o nazwie ABBA Show. Później na scenie pojawi się Monika Kuszyńska, w latach 2000–2010 wokalistka zespołu Varius Manx, z którym wydała trzy albumy studyjne. Od 2009 r. artystka solowa, laureatka Superjedynki, reprezentantka Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji (2015). Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co uhonorowano ją m.in. Medalem Św. Brata Alberta. Koncert zakończy zespół Pączki w Tłuszczu, którego gitarzystą i wokalistą jest aktor Tomasz Karolak, znany z seriali telewizyjnych „39 i pół” oraz „Rodzinka.pl”.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: