Kolizja motocykla i nissana. Kierujący byli po alkoholu

Kolizja motocykla i nissana. Kierujący byli po alkoholu

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 44-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu spowodował kolizję drogową. Kiedy na miejsce dotarli policjanci okazało się, że drugi uczestnik zdarzenia również znajduje się pod wpływem alkoholu. Tu urządzenie wykazało niemal pół promila alkoholu. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.
W środę (1 stycznia) przed południem dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Połoski. – Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący motocyklem marki suzuki, 44-letni mieszkaniec gminy Piszczac, zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu w trakcie manewru wyprzedzania uderzył w skręcającego w lewo nissana. Po tym motocykl przewrócił się uderzając dodatkowo w jadącą rowerem kobietę – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Samochodem kierował 75-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, natomiast rowerem podróżowała 70-letnia mieszkanka gminy Piszczac. Na szczęście w wyniku zdarzenia żaden z uczestników nie doznał obrażeń ciała i nie była potrzebna pomoc medyczna.
Policjanci ustalili, że zarówno kierowca motocykla jak też mężczyzna kierujący nissanem znajdują się pod wpływem alkoholu. – U 44-latka urządzenie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast kierowca samochodu miał w organizmie niemal pół promila. Dodatkowo 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania – dodaje rzecznik bialskiej policji.

Mężczyźni za jazdę na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy