Kolejny międzynarodowy sukces pikselowych graficzek

Kolejny międzynarodowy sukces pikselowych graficzek
fot. BCK

BIAŁA PODLASKA Ponad 2 tys.prac z całego świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny zorganizował Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji. Nie zabrakło tam również reprezentantów Białej Podlaskiej.

Wśród laureatek tego konkursu znalazło się 5 wychowanek Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, prowadzonej przez Lillę Wielgan-Michaluk. Jury pod przewodnictwem prof. Jána Kudlička w składzie: prof. Witold Jacyków, dr hab. Pavol Rusko, dr hab. Natalia Pawlus, dr Marta Bošelová oraz artysta plastyk Joanna Dadak postanowiło przyznać wyróżnienia: Liliannie Rudzkiej, Zuzannie Rudzkiej, Lidii Sacharuk, Helenie Sacharuk i Natalii Grzechnik.

– Na konkurs wpłynęło dokładnie aż 2024 prac, w tym 615 z Polski, z ośrodków kultury, szkół, kół i pracowni plastycznych. Poza dziećmi i młodzieżą z naszego kraju w konkursie wzięli też udział młodzi ze Słowacji, Czech, Chin i Litwy. Tematem ostatniej edycji Bohúňovej Palety było rozumienie świata poprzez sztukę, a celem konkursu subiektywne wypowiedzi artystyczne uczniów, na podstawie obserwacji rzeczywistości i budowanie głębszych relacji z otoczeniem – informuje opiekun grupy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: