Kolejne województwa z obostrzeniami. Lubelskie bez zmian

Kolejne województwa z obostrzeniami. Lubelskie bez zmian

ZDROWIE Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o aktualnej sytuacji pandemicznej. – Wzrost nie daje sygnałów na spowolnienie. To zagrożenie dla szpitali, na ich obłożenie – powiedział i dodał 2 województwa do listy tych, które objęte zostaną dodatkowymi obostrzeniami.

 

Tymi województwami są: mazowieckie i lubuskie. To właśnie tam zamknięte zostaną hotele, baseny,galerie handlowe, instytucje kultury a nauczanie odbywać się będzie w sposób hybrydowy. Skierowane tam zostaną tam również maseczki, które będą dystrybuowane w tych regionach. Trafi tam łącznie ok 25 mln sztuk maseczek.

Nowe obostrzenia obowiązywać będą do 28 marca. Nie wspominano jeszcze tematu świąt Wielkanocnych i obostrzeń lub rekomendacji, które rząd wprowadzi na ten okres.

Dziś, czyli 11 marca, w Polsce odnotowano 21 045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 375 osób. – Obserwujemy, że zlecenia lekarzy POZ na koronawirusa rosną – powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: