Kolejne ulice do utwardzenia

Kolejne ulice do utwardzenia

BIAŁA PODLASKA Miasto zrealizuje kolejne inwestycje drogowe. Tym razem będą to ulice: Na Skarpie, Franciszka Kleeberga oraz Antoniego Czecha. Umowa w tej sprawie została podpisana kilka dni temu.

Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 1,7 mln zł. Zrealizuje je przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe Transbet. Prezes Marian Wojtiuk podpisał w tej sprawie umowę z prezydentem Michałem Litwiniukiem w ubiegłym tygodniu. Bialska firma zajmie się najpierw wykonaniem dokumentacji projektowej, a potem położeniem nowej nawierzchni.

O potrzebie realizacji tych inwestycji mówili radni na sesjach. Stanisław Nikołajczuk (Zjednoczona Prawica) nie raz zwracał uwagę na fatalną jakość ul. Franciszka Kleeberga. Miasto w te uwagi się wsłuchuje i niebawem kolejne ulice dołączą do tych zrealizowanych w ramach Planu Budowy Dróg, o którym mówiono już w kampanii wyborczej obecnego prezydenta.

– Plan Budowy Dróg na lata 2020-2023, który wdrażamy od ubiegłego roku, to nasza reakcja na wieloletnie zaniedbania w tej kwestii.  Naszym celem jest  budowa spójnego i nowoczesnego systemu dróg, zapewniającego efektywne funkcjonowanie transportu drogowego w mieście Biała Podlaska. To jednak nie wszystko – już w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie zespołu ds. budowy chodników. Od 2019 r. zbudowaliśmy prawie 15 tys. mb. chodników i odcinków pieszo-rowerowych i działamy dalej – komentuje Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: