Kolejne przypadki koronawirusa w Białej Podlaskiej

Kolejne przypadki koronawirusa w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Białej Podlaskiej. Dziś (8 kwietnia o godz. 10) poinformowała o nich rzecznik wojewody lubelskiego.

 

Na terenie województwa lubelskiego mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

 

Wśród kolejnych przesłanych danych znalazły się kolejne przypadki z Białej Podlaskiej. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Oznacza to, że w Białej Podlaskiej mamy już 3 osoby zakażone koronawirusem. Nieoficjalnie mówi się, że nowe przypadki to członkowie rodziny mężczyzny, który jako pierwszy miał zdiagnozowanego SARS-CoV-2. Według informacji, do których dotarliśmy wszyscy pracownicy PUP zostaną poddani kwarantannie.

A jak wygląda sytuacja w bialskim szpitalu? - Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym. Oczekujemy na wyniki. W Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym nie ma hospitalizowanych pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa - poinformowała Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Poza nimi wśród chorych znaleźli się:

- kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu radzyńskiego w stanie dobrym, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu puławskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu łęczyńskiego w stanie dobrym, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa,

- mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego, w stanie dobrym, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa.

 

8 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 199 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarłych.

Z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie dotarła dziś (8 kwietnia) informacja, że w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarła 59-letnia pacjentka z infekcją  COVID-19. Pacjentka została przyjęta do szpitala w stanie ciężkim z  szeregiem chorób współistniejących.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: