Kolejne przedszkole angażuje się w wolontariat

Kolejne przedszkole angażuje się w wolontariat

Wkrótce przedszkolaki z Fiku Miku będą angażować się w akcje charytatywne

BIAŁA PODLASKA Caritas Diecezji Siedleckiej powołał właśnie trzecie koło wolontariackie, które pozwoli przedszkolakom angażować się jeszcze pełniej w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Przedszkolne Koła Caritas pozwalają, by maluchy oprócz zdobywania wiedzy, uczyły się m.in. miłości bliźniego, wrażliwości na potrzeby innych i wielu wartości, które zaprocentują w przyszłości. I takie koła w mieście już funkcjonują. 26 marca powołano je w Przedszkolu Samorządowym nr 14, a w ślad za nim poszło bialskie Niepubliczne Przedszkole Fiku Miku, które dołączyło do grona w dniu 11 maja. Pięć dni wcześniej podobną decyzję podjęło Publiczne Przedszkole „Pluszowy Miś” w Żelechowie (powiat garwoliński).

W sumie do Przedszkolnych Kół Caritas należy już 122 dzieci. Działają one na terenie przedszkola pod nadzorem dyrekcji, włączając się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, prowadzoną przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Co ważne, wspierane są nie tylko przez opiekunów, ale i rodziców wychowanków.

Diecezjalna Caritas idzie o krok dalej i planuje już poszerzenie swojej obecności w szkołach diecezji siedleckiej o nową grupę wiekową. – Powołanie pierwszego Akademickiego Koła Caritas to tylko kwestia czasu – informuje Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy