Kilka ognisk COVID-19, około stu chorych

Kilka ognisk COVID-19, około stu chorych
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 27 pacjentów z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. Ponadto w izolatorium przebywa 11 osób.

Mieszkańców czekają kolejne ograniczenia w korzystaniu ze świadczeń WSzS. - Informujemy o wprowadzeniu ograniczeń w wykonywaniu świadczeń z zakresu rehabilitacji oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) celem zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego - informuje Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala.

Słyszymy też, że obecnie na terenie powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska aktywnych jest kilka ognisk COVID-19, obejmujących ponad 100 chorych. - Jest to najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna w rejonie działania naszego szpitala od początku pandemii - podsumowuje rzecznik.

Zgodnie z Poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 12 marca 2020 roku i późniejszymi decyzjami je zmieniającymi, udzielanie świadczeń zdrowotnych ma odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo epidemiologiczne i dostępność chorych na COVID-19 do właściwej opieki medycznej.

Te ograniczenia były już wprowadzane, a od 15 lipca obowiązują ponownie. Co dokładnie się zmienia? - Ograniczamy wykonywanie świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej do chorych po ostrych zespołach wieńcowych, chorych bezpośrednio po leczeniu szpitalnym, dla których działania z zakresu rehabilitacji są niezbędnym uzupełnieniem leczenia szpitalnego oraz dzieci. Ograniczamy przyjęcia w AOS do przypadków pilnych, a inne porady z zakresu AOS realizujemy w formie teleporad oraz hospitalizacje w oddziale rehabilitacyjnym do pacjentów przekazywanych bezpośrednio z innych oddziałów szpitala, u których hospitalizacja ta jest niezbędnym elementem planu leczenia - wylicza rzecznik.

W przypadku ograniczenia udzielania świadczeń w poradniach specjalistycznych (AOS) (wyjątek porady pilne), można korzystać z teleporad w ramach kontynuacji leczenia w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym. - Prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny z rejestracją do Poradni Specjalistycznych (tel. 83 41 47 170), w celu dokonania rejestracji do właściwej poradni specjalistycznej i umówienia się na teleporadę. Po ustaleniu terminu i godziny teleporady prosimy o kontakt telefoniczny ze wskazaną poradnią specjalistyczną - sugeruje Magdalena Us.

Ograniczenia będą wycofywane wraz z poprawą lokalnej sytuacji epidemiologicznej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy