Kierowca wyciągnął butelkę i pił alkohol

Kierowca wyciągnął butelkę i pił alkohol

Kierujący bmw, 32-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski, najechał na tył lawety jadącego przed nim mercedesa vito

BIAŁA PODLASKA Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 8 lipca na DK-2 w Sławacinku Nowym. Kierowca bmw najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu. Po tym uderzył w jadące z przeciwka infiniti. Miał 1,2 promila alkoholu.

Do wypadku doszło po godz. 23. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW, 32-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski, najechał na tył lawety jadącego przed nim samochodu marki mercedes vito. Drugim pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia mercedes dachował, zatrzymując się w przydrożnym rowie, a wypięta laweta wyrzucona została do przeciwległego rowu. Następnie bmw zjechało na przeciwny pas ruchu i uderzyło w jadący prawidłowo samochód marki infiniti, kierowany przez 36-letniego obywatela Rosji. Po tym również zjechało do rowu - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Kierowca bmw w chwili zdarzenia był pijany. Mało tego 32-latek na widok policjantów wyjął butelkę z alkoholem, który zaczął spożywać. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało u niego 1,2 promila alkoholu w organizmie. - Od mężczyzny pobrana została krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia - dodaje rzeczniczka bialskiej policji.

W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca i pasażer bmw, którzy doznali obrażeń ciała.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: