Kierowca toyoty zajechał drogę motorowerzyście

Kierowca toyoty zajechał drogę motorowerzyście

BIAŁA PODLASKA Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę 8 stycznia po południu na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Kierujący toyotą 82 latek, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło po godz. 16.00 na ul. Narutowicza. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki toyota, 82-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. 82-latek wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerem. Jednośladem kierował 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca motoroweru. – W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie – dodaje rzecznik bialskiej policji.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy