Kierowca nissana cofając potrącił pieszą

Kierowca nissana cofając potrącił pieszą
fot. KMP w Białej Podlaskiej

66-letni kierowca nissana zaparkował przy alei Tysiąclecia. Gdy wycofywał spod pawilonu handlowego, najechał na idącą chodnikiem 84-letnia kobietę. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w środę 7 lutego przed południem przy alei Tysiąclecia w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policji wynika, że kierujący nissanem 66-latek, cofając z parkingu na ulicę, potrącił idącą chodnikiem kobietę. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone badanie. W wyniku zdarzenia 84-letnia piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

– Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy również, że piesi, obok kierowców jednośladów, to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chronią ich poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów, jak i za innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy