Kierowca chciał oszukać tachograf. Wydarzył się wypadek

Kierowca chciał oszukać tachograf. Wydarzył się wypadek

BIAŁA PODLASKA Kierowca ciężarówki chciał zafałszować dane dotyczące czasu pracy spędzonego za kółkiem. W tym celu wyjął kartę z tachografu. Dwie godziny później ciężarówka miała wypadek na jednej z bialskich ulic.

W sobotę 19 września w Białej Podlaskiej około godziny 17.00 na al. Solidarności doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Na skrzyżowaniu z ulicą Zagrodową, tuż obok sklepu spożywczego tir zderzył się z autem osobowym.

Będący na miejscu zdarzenia policjanci wezwali, inspektorów transportu drogowego, których zadaniem był odczyt danych zapisanych przez tachograf. Dzięki tym danym można odtworzyć czas pracy kierowcy, ale także prędkość pojazdu. – Jak się okazało kierowca, chcąc oszukać urządzenie, już o godzinie 14:45 pomimo, że prowadził dalej pojazd wyjął kartę z tachografu tak, by rejestrować swój weekendowy odpoczynek – informuje WITD w Lublinie.

Po wypadku, gdy mężczyzna dowiedział się, że tachograf będzie badany przez inspektorów postanowił ponownie włożyć kartę kierowcy jednak urządzenie będące swoistą „czarną skrzynką” udokumentowało jego nielegalne działania.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: