Jubileuszowy Sejmik Kobiet

Jubileuszowy Sejmik Kobiet

BIAŁA PODLASKA Wyjątkową oprawę miał jubileuszowy Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego, zorganizowany 8 marca w Starostwie Powiatowym. Wzięło w nim udział 350 aktywnych kobiet z powiatu, wśród nich dyrektorki i prezeski instytucji, członkinie KGW, śpiewaczki ludowe, twórczynie rękodzieła artystycznego i pracownice Starostwa.

Sejmik Kobiet to tradycyjnie już wykłady, koncerty, konsultacje z kosmetyczkami, pokazy i kiermasze rękodzieła. W tym roku Angelika Dadej w towarzystwie męża Michała Dadeja dali wykład dotyczący otyłości oraz sposobów jej przeciwdziałania, poprzez stosowanie właściwej diety i serii ćwiczeń wyszczuplających. Natomiast Edyta Sweklej, pracownica biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, opowiedziała, jak założyć i zarejestrować koło gospodyń wiejskich. Zresztą w powiecie powstają wciąż nowe koła, bo kobiety widzą potrzebę aktywności, nauki nowoczesnego gotowania oraz prowadzenia gospodarstwa na miarę XXI wieku.

Niespodzianką był pokaz wyrobu i degustacja konfitury z marchwi, która jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Pokaz przygotowały i poprowadziły Karolina i Danuta Petrusik ze stowarzyszenia Frykasy Kodnia. – W zestawie potraw oferowanych przez Frykasy z Kodnia jest mnóstwo przetworów i zdrowotnych nalewek, które można bez większych trudności wykonać z owoców i warzyw. Cieszymy się bardzo z zainteresowania uczestniczek sejmiku i liczymy na częstszy kontakt z nami członkiń KGW. Mamy im wiele do zaoferowania – mówi Karolina Pietrusik, znana bardziej jako Panna Apteczkowa.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 11 od 12 marca

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: