Jubileuszowa Noworoczna Piątka

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się organizowana przez Klub Biegacza Biała Biega już po raz dziesiąty Noworoczna Piątka (dwie pierwsze edycje były Biegiem Sylwestrowym). Trasę ze Styrzyńca do Sławacinka Nowego i z powrotem we wczesne popołudnie 1 stycznia pokonało 102 biegaczy oraz 25 miłośników nordic walking.

Najszybszym wśród biegaczy okazał się Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego, który 5 km pokonał w czasie 17 minut i 15 sekund. 53 sekundy po nim do mety dobiegł Konrad Syryjczyk z Wandopola a trzeci był Daniel Borowski ze Starej Bordziłówki (18:26). Miejsca w czołowej dziesiątce ponadto zajęli: 4. Karol Żwiruk (Warszawa; 18:53), 5. Dawid Skraburski (Styrzyniec; 19:14), 6. Kamil Woźniak (Firlej; 19:32), 7. Tomasz Skraburski (Styrzyniec; 19:45), 8. Jarosław Sałamacha (Warszawa; 19:46), 9. Robert Biernat (Rakowiska; 19:47), 10. Rafał Pajdosz (Biała Podlaska; 19:51).