Joanna Kozłowiec żegna się ze szpitalem

Joanna Kozłowiec żegna się ze szpitalem

BIAŁA PODLASKA Tylko do końca lipca dyrektor ds. rozwoju Joanna Kozłowiec pracować będzie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym – To moja decyzja, choć wpłynęło na nią w ostatnim czasie wiele czynników – komentuje.

– Z dniem 31 lipca kończę pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym i jest to moja decyzja. Złożono mi wypowiedzenie zmieniające warunki pracy, było to stanowisko kierownika działu bezpieczeństwa medycznego. To  jeden z wielu  obszarów, którym się zajmowałam. Pozostałe warunki pracy nie spełniały moich oczekiwań – mówi Joanna Kozłowiec.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zmianach w kadrze kierowniczej szpitala. Według informacji uzyskanej od rzecznika szpitala  zmiany dotyczyły stanowisk trzech dyrektorów, ale jak się okazało jedynie stanowisko dyrektora ds. rozwoju zostało zlikwidowane całkowicie natomiast pozostałe – a więc dyrektor ds. pielęgniarstwa i dyrektor ds. finansowych – zostały przekształcone na inne, bez zmian kompetencyjnych i finansowych.

– Mimo rozmów, negocjacji, nie udało się dojść do porozumienia. Decyzja o odejściu jest moją decyzją, ale została ona podjęta na skutek wielu ruchów dyrektora Adama Chodzińskiego. Żałuję pracy w szpitalu, żałuję ludzi, mieliśmy świetny zespół, ale nie żałuję swojej decyzji. To była jedyna słuszna decyzja w tej sytuacji – komentuje była już dyrektor ds. rozwoju szpitala.

Joanna Kozłowiec z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej związana była 30 lat. Zaczynała pracę jako pielęgniarka operacyjna na oddziale laryngologii. Potem nieustannie podnosiła swoje kwalifikacje zdobywając m.in. tytuł doktora nauk medycznych. Od 2007r. pełniła funkcje rzecznika prasowego a następnie dyrektora ds. rozwoju szpitala. Wykłada również w bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. I to właśnie to będzie jej obecne, jedyne miejsce pracy. Nie wyklucza jednak przyjęcia innej, dodatkowej propozycji pracy.

W ostatnich wyborach samorządowych Kozłowiec ubiegała się o mandat radnej z listy Koalicji Obywatelskiej, w kampanii poparła obecnego prezydenta Michała Litwiniuka.

Artykuł dostępny w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy