Języki obce nie mają przed nimi tajemnic

Języki obce nie mają przed nimi tajemnic

BIAŁA PODLASKA „Znajomość języków jest bramą do wiedzy” – to motto kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Rozstrzygnięto go 5 kwietnia w II im. E. Plater.

7 marca w II LO im. E. Plater stawiło się 95 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 79 gimnazjalistów i ósmoklasistów, by wziąć udział w konkursie. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Dlatego 5 kwietnia w murach szkoły zorganizowano spotkanie, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów. Wydarzenie uzupełniły występy młodzieży, a utwory wykonano w kilku językach.

Danuta Pawluczuk, nauczycielka języka rosyjskiego i jedna z organizatorek konkursu, przyznaje, że nauka języków obcych jest bardzo ważna. – Są one nie tylko przedmiotem obowiązkowym na egzaminie, ale przede wszystkim ich nauka rozbudza ciekawość młodych ludzi, pomaga w zrozumieniu świata, uczy tolerancji i kreatywności. Dlatego warto systematycznie zdobywać wiedzę w tym kierunku – zaznacza.

A w II LO im E. Plater młodzież języków obcych uczy się bardzo chętnie. Dyrektor Przemysław Olesiejuk przyznaje, że te umiejętności przydadzą się uczniom w życiu i pomogą odnaleźć się w świecie, a uczniowie zdobywając wiedzę mają tego pełną świadomość. – W naszej szkole bardzo mocno zaakcentowany jest język hiszpański, młodzież jest nim bardzo zainteresowana. Będziemy tworzyli klasy, które będą miały więcej godzin z tego języka, bo staje się on coraz bardziej popularny. Oprócz tego młodzież chętnie uczy się angielskiego i rosyjskiego – wyjaśnia.

W tym roku konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach językowych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim. W zorganizowanie konkursu włączyli się nauczyciele: Danuta Pawluczuk, Judyta Iwaszko, Joanna Wołoczko, Marta Chwalczuk-Wrzosek, Marzenna Mańkowska, Dorota Pińczuk i Maciej Borsuk.

Lista laureatów opublikowana w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 15 od 9 kwietnia

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: