Jechał samochodem pod wpływem środków odurzających

Jechał samochodem pod wpływem środków odurzających

Za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków odpowie 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej.  

W poniedziałek przed południem przy ul. Dolnej w Białej Podlaskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fiatem. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził styl jazdy siedzącego za kółkiem mężczyzny. 

Po zatrzymaniu 27-letni bialczanin zachowywał się nerwowo i był pobudzony. – Twierdził jednak, że nie pił alkoholu jak też nie zażywał środków odurzających. Policjanci nie dali  się jednak zwieść zapewnieniom 27-latka. Mężczyzna był trzeźwy, jednak funkcjonariusze użyli specjalistycznego analizatora śliny, aby sprawdzić, czy kierowca nie znajduje się pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony na miejscu test potwierdził obecność w jego organizmie marihuany. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili woreczek z suszem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana. Narkotyki zostały  zabezpieczone natomiast mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

27-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie zarówno za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, jak również za posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy