Jazzowe wspomnienie nieobecnych muzyków

Jazzowe wspomnienie nieobecnych muzyków

BIAŁA PODLASKA Koncert zaduszkowy poświęcony pamięci niedawno zmarłemu wybitnemu skrzypkowi Maciejowi Strzelczykowi, który kilkakrotnie występował w Białej Podlaskiej m.in. podczas Zaduszek Jazzowych, odbędzie się w najbliższą sobotę. Jego skrzypce można też usłyszeć na dwóch płytach bialskiego Jazz Trio.

34. Bialskie Zaduszki Jazzowe odbędą się w sobotę 20 listopada godz. 18 w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju przy ul. Akademickiej 2. Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zapowiada, że tego dnia wystąpi Jazz Trio z gościnnym udziałem wirtuoza skrzypiec Dawida Lubowicza, znanego m.in. ze współpracy ze słynnym Atom String Quartet. Ponadto na scenie wystąpią także Bogusław Kutnik (piano), Jarosław Michaluk (kontrabas) i Radosław Żyła (perkusja).

Bialskie Zaduszki Jazzowe to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w Białej Podlaskiej. Poświęcona jest nieobecnym już artystom jazzowym. Zapoczątkowana przez nieżyjącą animatorkę kultury śp. Adę Radzikowską, w 1987 r. reaktywowana przez muzyka i animatora jazzu Jarosława Michaluka, który do dziś jest jej głównym inicjatorem i organizatorem. Wystąpiło na niej wielu wspaniałych artystów m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Maciej Strzelczyk, Piotr Wojtasik, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Danuta Błażejczyk, Artur Dutkiewicz-Trio, Adam Wendt, Grzegorz Kapołka, Marcin Olak, Bartosz Dworak Quartet, Wanda Johnson.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży w Pizzerii Roma, przy ul. Brzeskiej 1, tel. 83 344 44 20, a także przed koncertem. Sponsorami wydarzenia są firmy Etmus i Wola Pasze.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na Bialskie Zaduszki Jazzowe. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza przyjdzie w czwartek do redakcji i odpowie na pytanie związane z jazzem.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy