Jazz znów wybrzmi w parku

Jazz znów wybrzmi w parku

BIAŁA PODLASKA Za nami pierwsza odsłona cyklu "Jazz dla każdego". Spotkania z muzyką jazzową organizowane są w parku Radziwiłłowskim, a ich celem jest zachęcenie do zapoznania się z tym gatunkiem muzycznym. Kolejna dawka jazzu już w najbliższy czwartek.

Z inicjatywą do prezydenta miasta wyszedł Dominik Masalski, który prowadzi sklep z płytami winylowymi w centrum miasta. Od lat jest fanem jazzu, angażował się także w wiele projektów muzycznych. Władze miasta pomysł przyjęły od razu i od pomysłu od razu przystąpiono do realizacji. 11 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z muzyką jazzową w parku.

Przed nami druga odsłona wydarzenia. 25 lipca w parku będzie można usłyszeć muzyczną mieszankę jazzu pod hasłem "Fuzje". – Będą to fuzje jazzu z innymi gatunkami, na przykład z elektroniką, funkiem, rockiem. Będzie to jazz ze Stanów Zjednoczonych, ale też z Europy i innych części świata. Będziemy szukać jego elementów w innych gatunkach muzycznych – zapowiada Masalski.

Wyjaśnia też, że jazz nie należy do gatunków komercyjnych, więc nie każdy może być odbiorcą tej propozycji, ale zachęca do wzięcia udziału w spotkaniach. – Jazz nie przeszedł do kultury popularnej, zawsze będzie to muzyka niszowa, ale często jest tak, że nie mamy świadomości, że słuchamy jazzu. W muzyce filmowej lub w popowych kawałkach możemy znaleźć elementy jazzu. Chciałbym, aby ludzie uświadomili sobie, jak bardzo szeroki jest to gatunek – mówi pomysłodawca spotkań w parku Radziwiłłowskim.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: