Jacek Sasin jedynką PiS do Sejmu

Jacek Sasin jedynką PiS do Sejmu

Jacek Sasin będzie liderem na liście PiS w okręgu chełmskim

REGION W ubiegłym tygodniu prezes PiS zapowiedział, kto stanie na czele list we wszystkich okręgach wyborczych. Dużą niespodzianką jest wystawienie w okręgu chełmskim, obejmującym także nasz region, Jacka Sasina.

Listę PiS w Chełmie otwiera wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Na niezależnym portalu Okopress.pl czytamy, że urodził się 6 listopada 1969 r. w Warszawie. To "samorządowiec, polityk. Poseł PiS na Sejm VII i VIII kadencji. Wojewoda mazowiecki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (2007). Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2009-2010). Wiceprzewodniczący Ruchu Społecznego im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego".

Z "Newsweeka" z kolei dowiadujemy się, że Sasin to całkiem sprawny gracz. "Dziś wicepremier, zaliczył najbardziej spektakularny awans ostatnich lat. Wraz z nim w górę idą koledzy, którzy pomogli mu, kiedy był na politycznym marginesie. Szefem swojego gabinetu zrobił przyjaciela z wyrokiem" – pisano o nim w lipcu tego roku. Sasin miał krótki epizod z Białą Podlaską. Odwiedził to miasto podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej w 2015 r.

Zostawmy jednak lidera naszej listy. Nieoficjalnie mówi się, że do Sejmu może startować Dariusz Stefaniuk, który przegrał drugą turę wyborów na prezydenta Białej Podlaskiej, ale za to został wicemarszałkiem województwa, oraz obecny wicestarosta powiatu bialskiego Janusz Skólimowski. O kolejną kadencję powalczy zapewne obecny parlamentarzysta Marcin Duszek z Międzyrzeca Podlaskiego. W kolejnych numerach przyjrzymy się listom do Sejmu i Senatu także z innych list. Póki co nie ma żadnych oficjalnych zapowiedzi.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: