Jacek Gryta przegrał złoto tylko o 2 cm

Pięć medali w tegorocznych mistrzostwach Polski, będących Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, zdobyli w różnych kategoriach wiekowych lekkoatleci AZS-AWF Biała Podlaska. Ostatni w rywalizacji młodzików (U-15) zapewnił w Bełchatowie akademickiemu klubowi, który w tym czempionacie nie był reprezentowany od wielu lat, Jacek Gryta. W skoku w dal był drugi, powtarzając w ten sposób sukces 19-letniego Piotra Tarkowskiego w mistrzostwach seniorów.

Podopieczny trenera Tadeusza Makaruka już pierwszym skokiem zapewnił sobie miejsce w wąskim ośmioosobowym finale (do konkursu przystąpiło 20 osób). W ostatniej próbie pofrunął na odległość 6,33 m i tylko o 2 cm przegrał ze zdecydowanym faworytem tej konkurencji – Cezarym Wilkiem z Pomorza Stargard. A że Gryta z powodzeniem startuje również w sprincie, to dzień wcześniej uczestniczył w biegu eliminacyjnym na 100 m.

W bełchatowskiej imprezie wzięło też udział pięciu zawodników MKS Żak Biała Podlaska. Najlepiej z nich spisał się Patryk Łobacz, który zajął dziesiąte miejsce w chodzie na 5000 m, ustanawiając rekord życiowy 32:04,06. Życiówkę wyrównała Andżelika Sęczyk, skacząc wzwyż 1,50 m, co dało jej piętnastą pozycję. Również najlepsze swoje wyniki uzyskali Magdalena Olesiejuk – 20. w biegu na 400 m (1:42,90) oraz Paweł Wyrodek – 21. na 300 m (38,16). Ostatni z żaków – Aleksander Żwirkowski – był 24 w biegu na 1000 m (2:58,96).