IV Dance with Me - zatańcz ze mną: Z piłką i gwizdkiem na parkiecie [PARA NR 2]

IV Dance with Me - zatańcz ze mną: Z piłką i gwizdkiem na parkiecie [PARA NR 2]
Adam Paluch Foto

Czas, abyśmy poznali drugą parę uczestników tanecznego koncertu „Dance with Me – zatańcz ze mną”. W roli gwiazdy wystąpi trener piłki nożnej Maciej Oleksiuk (l. 21), a jego trenerką jest Ola Olesiejuk (l. 19). Wielka taneczna gala już w październiku!

W tym tygodniu przedstawiamy dwójkę odważnych, młodych ludzi, którzy w październiku udowodnią, że chcieć to móc. Maciej Oleksiuk jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej na nowo powstałym kierunku sport piłka nożna. Futbol od zawsze był jego największą życiową pasją. Gdy miał 10 lat, zaczął treningi w AP Top 54 Biała Podlaska, w której grał przez 9 lat, przechodząc poszczególne etapy szkolenia i różnorodne miejsca w turniejach. Po zakończeniu przygody jako piłkarz tego bialskiego klubu, został trenerem w Akademii Top 54. W lipcu tego roku uczestniczył w największym piłkarskim turnieju dla dzieci i młodzieży na świecie Gothia Cup w Szwecji, gdzie wraz z drużyną z rocznika 2003 zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii i zostali nieoficjalnymi mistrzami świata. W wolnym czasie, oprócz treningów i obowiązków na uczelni, lubi uczęszczać na siłownię, basen oraz spędzać czas z przyjaciółmi.

– Maciek to mój dobry przyjaciel, z którym poznałem się w liceum. Do tej pory mamy świetny kontakt i to ja zaproponowałem mu udział w programie. Był niepewny, czy wziąć udział, ale chęć spróbowania czegoś nowego, a przy okazji możliwość wsparcia wybranego przez siebie i Olę celu charytatywnego, przypieczętowały decyzję. Spoglądając na ich próby, mogę śmiało powiedzieć, że zrobią wrażenie na przybyłych gościach – mówi organizator Cezary Kirczuk.

Ola Olesiejuk to tegoroczna maturzystka, która od października zaczyna naukę w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jej pasje to taniec towarzyski, taniec współczesny, jazda konna, sport, muzyka, teatr i koncerty muzyczne. Może się pochwalić m.in. tytułem Mistrza Polski lirycal jazz duet adult, wicemistrzostwem Polski modern adult, wicemistrzostwem Polski fantasy solo adult, wicemistrzostwem Polski modern solo adult, II miejscem na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Współczesnego duet oraz wieloma innymi sukcesami. W programie bierze udział, ponieważ zeszłoroczna edycja bardzo jej się spodobała i chciała to powtórzyć, a przy okazji znów pomóc potrzebującym.

– Ola znakomicie spisała się w roli trenera w zeszłorocznej edycji DWM. Biorąc pod uwagę jej młody wiek, wykazuje się wielkim profesjonalizmem. W tym roku na pewno znów pokaże, na co ją stać – zapowiada organizatorka Maria Kwitek.

Do występu pozostały nieco ponad dwa miesiące, dlatego każda para daje z siebie wszystko. Maciek i Ola na pewno zaskoczą wszystkich zebranych. A wszystko po to, by udowodnić, że pomagać każdy może.

Fot. Adam Paluch Foto

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: