Ile jeszcze będą trwały upały?

Ile jeszcze będą trwały upały?

W ostatnich dniach temperatura w całej Polsce jest bardzo wysoka. Upały niestety nie miną zbyt szybko. Na lekkie ochłodzenie będzie trzeba jeszcze poczekać.

Obecnie nad Polskę spływa gorące i suche powietrze znad Sahary. To ono jest przyczyną wysokich temperatur oraz będzie decydować o pogodzie jeszcze przez najbliższe dni.

Aż do środy 23 czerwca temperatura w powiecie bialskim będzie oscylować koło granicy 30 stopni Celsjusza w cieniu. Nie powinno być w międzyczasie żadnych groźniejszych zjawisk atmosferycznych, istnieje jedynie ryzyko pojawienia się niegroźnych burz. Kulminacja ekstremalnych upałów ma nastąpić we wtorek i środę.

Lekki odpoczynek od upałów nastąpi dopiero w czwartek 24 czerwca. Wtedy temperatura po raz pierwszy od pewnego czasu zejdzie poniżej 30 stopni Celsjusza. Następnie dni oznaczają przyjemniejszą pogodę, lekkie i chwilowe opady deszczu oraz warunki w granicach 20-25 stopni Celsjusza.

Przy dużych upałach zachęca się do picia dużej ilości wody. Ponadto w miarę możliwości należy unikać zbyt długiego przebywania na słońcu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: