Ile będzie kosztował most na Krznie?

Ile będzie kosztował most na Krznie?
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Temat budowy mostu na Krznie dzieli miejskich radnych. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Białej Samorządowej przyznali, że most jest potrzeby, ale ważniejsza jest wschodnia obwodnica. Padają też pytania o jego koszt. 19 czy 46 mln zł?

Budowę mostu na Krznie prezydent Michał Litwiniuk zapowiadał w kampanii wyborczej. Był to jeden z punktów programu prezentowanego podczas konferencji prasowych (na zdjęciu). – Wszyscy odczuwamy uciążliwość popołudniowych korków na ulicach Zamkowej, Łomaskiej czy Witoroskiej. Tą inwestycją upłynnimy ruch w tej części miasta, podniesiemy codzienny komfort i bezpieczeństwo tysięcy bialczan, skrócimy drogę dojazdu służb ratowniczych w ten rejon miasta, ale także wyprowadzimy ze ścisłego centrum tranzyt w osi północ-południe – mówił już jako prezydent miasta.

Według Bogusława Broniewicza z Białej Samorządowej 19 mln zł na 2022 rok to za mało. Mówił o tym podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ubiegłym tygodniu. – Nie kwestionujemy potrzeby budowy tego mostu. Ale polityka każdego miasta powinna nadążać na światem. I dziś akurat ta droga i ten most nie są najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców i układu komunikacyjnego w naszym mieście. Jestem pewien, że ważniejsza jest wschodnia obwodnica miasta – mówi przewodniczący Rady Miasta.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 9 listopada i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy