Groził nastolatkom maczetą. Tłumaczył, że dla żartu

Groził nastolatkom maczetą. Tłumaczył, że dla żartu

Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o groźby wobec 4 nastolatków. Wygrażał chłopcom pozbawieniem życia, trzymając w ręce maczetę. Do zdarzenia doszło na początku lipca w rejonie zbiornika wodnego w Terebeli. 26-latek usłyszał już zarzuty.

Na początku lipca bieżącego roku do bialskiej komendy zgłosił się 17-letni mieszkaniec miasta. – Z jego relacji wynikało, że nieznany sprawca groził nastolatkowi i jego kolegom pozbawieniem życia trzymając w ręku maczetę. Po tym przyłożył ja do pleców zgłaszającego. Dodatkowo uderzył jednego z nastolatków. Do zdarzenia doszło w rejonie byłej żwirowni w miejscowości Terebela, gdzie grupa 17-18 latków przyjechała by spędzić czas – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, funkcjonariusze zabezpieczyli też należącą do niego maczetę. W rozmowie z zatrzymującymi policjantami twierdził, że nie zamierzał nikomu zrobić krzywdy i zrobił to dla żartu.

26-latek usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy