Grodecki odwołany z funkcji wiceprezydenta

Grodecki odwołany z funkcji wiceprezydenta
fot. J. Dragan

26 października Henryk Grodecki złożył rezygnację z pełnionej od 5 września funkcji wiceprezydenta miasta. Choć jeszcze niedawno mówił, że ma wiele pomysłów i siły, to jednak zdecydował o przejściu na emeryturę.

W jednym z lokalnych tygodników, który został wydany dziś (30 października) prezydent Dariusz Stefaniuk poinformował, że gdy wygra wybory wiceprezydentami zostaną, podobnie jak w tej kadencji Adam Chodziński i Henryk Grodecki, bo jego są zdaniem są lubiani przez mieszkańców.

Tymczasem 26 października Henryk Grodecki złożył rezygnację z pełnionej funkcji, a prezydent Dariusz Stefaniuk przyjął ją i podpisał 29 października. Rozwiązanie umowy jak czytamy w BIP odbyło się za porozumieniem stron, a z dniem jej rozwiązania prezydent cofa wszystkie udzielone mu upoważnienia.

Grodecki 30 października wysłał mediom oświadczenie, w którym poinformował, że odchodzi na emeryturę, ale pozostaje w dobrych relacjach z prezydentem. Aby wzmocnić swój przekaz, były już wiceprezydent, nagrał też filmik przy Urzędzie Miasta, w którym poinformował ponownie, że odchodzi na emeryturę. Uspokoił w nim "przerażonych znajomych", którzy myślą, że został on zwolniony z pracy. - Czuję się doskonale na ciele i na umyśle. Od roku zapowiadałem swoje odejście na emeryturę - skomentował w filmie opublikowanym na swoim profilu.

Przypomnijmy, że 5 września Henryk Grodecki został powołany na funkcję wiceprezydenta miasta po tym jak Dariusz Stefaniuk odwołał swojego niemal czteroletniego współpracownika Michała Litwiniuka. Tuż po jego zwolnieniu (3 września) informował, że nie będzie potrzeby go nikim zastępować.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: