Geriatria zamknięta, pacjent ma koronawirusa

Geriatria zamknięta, pacjent ma koronawirusa
fot. www.szpitalbp.pl

BIAŁA PODLASKA Oddział geriatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego został zamknięty. U jednego z pacjentów wykryto wczoraj koronawirusa. Co z pozostałymi osobami leżącymi i pracującymi na oddziale?

 

- Obecnie w oddziale obserwacyjno-zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajduje się dziewięć osób z podejrzeniem koronawirusa. W bialskim szpitalu są hospitalizowane trzy osoby z wynikiem pozytywnym - poinformowała dziś rzecznik Magdalena Us.

Potwierdzona została informacja, którą nieoficjalnie podaliśmy niedawno o tym, że jeden z pacjentów przebywał na oddziale bialskiego szpitala.

- Jeden z pacjentów z wynikiem pozytywnym przebywał w oddziale chorób wewnętrznych i geriatrii, w związku z tym oddział został zamknięty. Personel został poddany kwarantannie, zaś pacjenci odizolowani. Pacjenci zostali otoczeni opieką specjalnego zespołu, powołanego do pracy w tym obszarze. Zostały pobrane materiały do badań - informuje Us.

 

Dziś (16 kwietnia) Agnieszka Strzępka poinformowała o kolejnym przypadku zakażenia w Białej Podlaskiej. To mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy