Gdy trzeba błyskawicznie dorosnąć…

Gdy trzeba błyskawicznie dorosnąć…

Rozpoczynamy cykl prezentacji nowości książkowych z kilku znanych polskich wydawnictw. Na dobry początek polecamy opartą na faktach historię, wyciągniętą z tajnych akt służb specjalnych, "Czerwony parasol" Wiktora Mroka z wydawnictwa Initium. Poza tym zachęcamy do przeczytania „Sprintem do marzeń” Marty Radomskiej z wydawnictwa Czwarta Strona z Poznania. To pełna humoru powieść, po lekturze której padniesz ze śmiechu!

„Czerwony parasol” trzyma w napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Zimowa Moskwa. Wracająca z treningu gimnastyki 17-letnia Tatiana znajduje w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę. Jednak nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym, sportowym charakterem. W domowej skrytce odkrywa tajemnicze ampułki i pendriva. Musi błyskawicznie dorosnąć i podejmować decyzje, od których zależy jej życie. Czy będzie potrafiła zabić z zimną krwią? Szpiegowska, kryminalna akcja toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach. Książka odsłania tajne metody działania służb specjalnych, zachowując lekkość przekazu i barwny, a nawet dowcipny styl.

Po debiutanckim „Maratonie do szczęścia” Marta Radomska nie zwalnia tempa. Co zrobisz, gdy atrakcyjna sąsiadka zacznie flirtować z twoim narzeczonym? Ola szykuje się do startu w maratonie, jednak błogi odpoczynek po treningach zakłóca jej niekończący się remont w mieszkaniu piętro wyżej. Właśnie wprowadziła się do niego długonoga biegaczka, która nigdy nie miewa zadyszki, a w biegach długodystansowych jest równie dobra jak w podrywaniu nowych sąsiadów. Ola i jej przyjaciółka Beatka patrzą na blondynkę z coraz większą irytacją, bo ich mężczyźni zupełnie tracą dla niej głowę. Gdy w trakcie spaceru pies znajduje w bocznej alejce parku jej zwłoki, policja planuje przesłuchać wszystkich sąsiadów. Zwłaszcza tych, którzy akurat zapodziali gdzieś kuchenny nóż…

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy