Galeria Karuzela powstanie w nieco ponad rok

Galeria Karuzela powstanie w nieco ponad rok

BIAŁA PODLASKA Ruszyły prace nad budową galerii Karuzela. Już w przyszłym roku mieszkańcy miasta i regionu będą mogli zrobić zakupy chociażby w Agata Meble, sklepach odzieżowych i skorzystać z pasażu z restauracjami. Inwestor wspólnie z miastem zrealizuje też drogi dojazdowe do nowego obiektu.

 

Na rozpoczęcie inwestycji w Białej Podlaskiej zdecydowała się firma Karuzela Holding, która ma już galerie m.in. we Wrześni, w Lublińcu i Kołobrzegu. Wykonawcą prac będzie natomiast firma Unibep SA, która oprócz budowy centrów handlowych posiada też fabrykę domów modułowych, prowadzi działalność deweloperską, a także buduje i remontuje mosty na terenie całego kraju. Zatrudnia obecnie 1480 osób. Budowa pierwszego etapu galerii Karuzela ma kosztować 100 mln zł, a łącznie z drugim etapem pochłonie 170 mln zł.

Przygotowania do rozbudowy trwały dość długo, jednak po kilku latach prac planistycznych i postępowań urzędowych już we wrześniu generalny wykonawca rozpocznie prace budowlane – mówi Grzegorz Pękalski, prezes Karuzeli. – Cieszy nas, że będziemy mogli dawniej zdegradowane tereny fabryczne oddać mieszkańcom Białej Podlaskiej. Rozpoczynając projekt chcieliśmy przywrócić temu miejscu należyty wygląd i na nowo włączyć je w miejską tkankę. Jestem przekonany, że pod koniec 2019 roku wszyscy zobaczą efekt tych prac i docenią nasze starania na rzecz rekultywacji tego miejsca – dodaje prezes Pękalski.

O sklepach i restauracjach, które znajdą się w nowym obiekcie prezes Pękalski na razie mówić nie chciał, jednak zaznaczył, że większa część lokali ma już podpisane umowy najmu.

Przed galerią zlokalizowany będzie parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdzie się także 100 miejsc rowerowych oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów.

Galeria według zapowiedzi inwestora ma zatrudniać ok 500 osób, a oprócz zatrudniania w sklepach i lokalach gastronomicznych miejsca pracy znajdą się także przy obsłudze obiektu: sprzątaniu i ochronie. Firma, która zajmie się wybudowaniem galerii również zapowiada, że zatrudniać będzie pracowników z naszego regionu.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasiaka” nr 25

Justyna Dragan

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: