Fotowoltaika na skrzyżowaniu Terebelskiej i Kazimierza

Fotowoltaika na skrzyżowaniu Terebelskiej i Kazimierza

Urządzenia fotowoltaiczne już zostały zamontowane

BIAŁA PODLASKA Powstało pierwsze w mieście drogowe oświetlenie fotowoltaiczne w technologii LED przy ul. Terebelskiej i Jana II Kazimierza. Niebawem bezpieczniej będzie także na mocno uczęszczanym przejściu drogowym niedaleko szpitala.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i ekologię. To jeden z elementów większego projektu realizowanego w tym miejscu do lipca.

– W ramach budowy ścieżki rowerowej oraz przebudowy chodników i infrastruktury drogowej w pasie drogowym ul. Terebelskiej, w celu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicy szpitala na ulicach Terebelska i Jana II Kazimierza, zostało zamontowane drogowe oświetlenie fotowoltaiczne w technologii LED, dodatkowo oprócz latarni ulicznych doświetlających przedmiotowe przejścia. Ponadto w najbliższym czasie zostaną zamontowane w osi jezdni ul. Terebelskiej azyle na przejściach dla pieszych, które jeszcze bardziej poprawią bezpieczeństwo pieszych – informuje Paweł Bruszewski, naczelnik wydziału dróg UM.

Czym są wspomniane azyle? To sztuczne wyspy, zamontowane przy przejściach dla pieszych, które są znakomicie widoczne przez kierowców, przez co znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Pojawią się na przejściach dla pieszych w okolicy szpitala i zostaną zamontowane w ostatnim tygodniu czerwca.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: